top of page

PŘÍBĚH O TAJEMSTVÍ VĚČNÉ KRÁSY

silky-salon-historie-sensai-980x540-001.jpg

Spojení se Sado, japonským čajovým obřadem, to vydláždilo cestu k budoucnosti SENSAI. Disciplína „procvičování toho, co je správné a ve správném pořadí“ a spiritualita „nabízení zážitku jednou za život“ jsou to, co pomohlo koncipovat rituál péče o pleť Saho společnosti SENSAI.

Saho

 

Dvojité čištění a dvojité zvlhčení.

Naše výjimečná pohostinnost zrozená z našeho soucitu s druhými je spojená s naší jedinečnou metodou péče o pleť, která získala v Evropě široké uznání.

silky-salon-historie-sensai-980x540-002.jpg

Žít všímavě v milosti

 

Jako značka, která zdědila japonský smysl pro krásu, SENSAI ztělesňuje ducha „Žít všímavě v milosti“ – způsob života s oceněním jemností, které se nacházejí ve všech věcech a okamžicích. Naším posláním je podporovat a zlepšovat životy těch, kteří rezonují s našimi hodnotami a sdílejí je. Jádrem všech našich iniciativ jsou vzácné tradice Japonska – hedvábí Koishimaru, nejvzácnější z japonského hedvábí, stejně jako Saho, disciplína, která se vyskytuje v japonském čajovém obřadu.

silky-salon-historie-sensai-980x540-003.jpg

V roce 1887, bylo objeveno tajemství Koishimaru firmou Kanebo, předchůdcem značky SENSAI. Firma Kanebo zpracovávala hedvábí v Tokiu. Výzkumy objevily neobyčejně krásné ruce švadlen, které hedvábí Koishimaru zpracovávaly.

Po mnoho let výzkumů se podařilo z hedvábí oddělit výjimečnou ingredienci, která má blahodárné účinky na pleť a to procesem spřádání hedvábí. To vedlo k prvnímu výrobku, prvnímu hedvábnému mýdlu od Kanebo – SAVON DE SOIE.

silky-salon-historie-sensai-980x540-004.jpg
silky-salon-historie-sensai-980x540-005.jpg

Jak kosmetický průmysl pokračoval a expandoval, tak SENSAI udělal v Evropě svůj debut a to v obchodním domě Harrod‘s v Londýně. Uvedením SENSAI Ex La Créme v roce 1989 si SENSAI získal uznání a začal se řadit pod luxusní japonskou kosmetickou značku.

Pyšnící se nevídanou jemností, Koishimaru Silk dokonale odlišuje značku SENSAI od ostatních.

silky-salon-historie-sensai-980x540-006.jpg
obrázek 9.jpg

Tento příběh se zrodil z Koishimaru Silk, které je koncentrováno do každé blahodárné kapky a pokračuje dál do budoucnosti.

Odkaz SENSAI v oblasti udržitelnosti

 

U SENSAI je udržitelnost zakotvena v naší DNA. V průběhu let, mimo vývoj produktů, se učení o krásných disciplínách, které zahrnují přírodu, vyvinulo v praxi, kterou nazýváme ‚pěstování vztahů‘. To, jaký máme vztah k životnímu prostředí a jak pečujeme o lidské vztahy, jsou dva klíčové pilíře na této cestě udržitelnosti.

Naše závazky

 

Zvažovat životní cyklus produktu od vytvoření po rozpuštění je praxe hluboce zakořeněná v tradici japonského řemesla. To zahrnuje hluboké zhodnocení zdrojů a jejich hodnot a zároveň snížení plýtvání přehodnocením a přehodnocením jejich povolání. Od výběru odpovědnějších materiálů až po inovativní promyšlený design, tento ohleduplný přístup je stříbrnou ozdobou našeho úsilí být i nadále ohleduplnější k životnímu prostředí.

silky-salon-historie-nase-zavazky-450x650-1.jpg

Regenerativní zemědělství

 

Zavázali jsme se, že budeme získávat několik vybraných surovin, jako je extrakt z listů Shiso a extrakt z listů/stonků Ashitaba z regenerativních farem, které nepoužívají syntetická hnojiva a pesticidy. Metoda regenerativního zemědělství poskytuje nejen sledovatelnost v celém procesu přípravy půdy, kultivace, sklizně a těžby, ale také pomáhá rehabilitovat a doplňovat půdu pomocí zbytků generovaných z výrobního procesu jako přírodního kompostu.

silky-salon-historie-nase-zavazky-450x650-2.jpg

Náš příspěvek k ochraně zdrojů

 

Používáme chemicky recyklovaný PET, který odpovídá kvalitě původního PET v některých našich obalech. Součástí našich skleněných obalů je recyklované sklo. V některých našich obalech používáme bioplasty, abychom snížili používání syntetických plastů na ropné bázi. 

Poskytujeme náplně výrobků na rty se záměrem opětovného použití primárního obalu. Naše vizuální zboží navrhujeme se záměrem, aby bylo znovu použito jako řešení pro snížení odpadu.

Naše vizuální zboží navrhujeme se záměrem, aby bylo znovu použito jako řešení pro snížení odpadu.

silky-salon-historie-japonske-remeslo-900.jpg

Certifikace FSC

 

Od roku 2023 zavedeme do balení našich produktů papír s certifikátem FSC vyrobený částečně z bagasy. Bagasse, také známá jako buničina z cukrové třtiny, je nedřevěný vláknitý materiál, který zbývá po procesu extrakce. Ve společnosti SENSAI používáme papír s certifikátem FSC do papírových obalů pocházejících z odpovědněji obhospodařovaných lesů, což přispívá k ochraně její biologické rozmanitosti a blahobytu místních komunit.(FSC®N002281)

Japonské řemeslo

 

Snaha SENSAI o japonské řemeslo je charakteristickým znakem naší dokonalosti. To se promítá do našeho neochvějného závazku ke kvalitě, inovacím a oddanosti krásné budoucnosti. Proces, kterým přinášíme naše výtvory na trh, je mnohostranný, s odborníky od vědců po řemeslníky, kteří přispívají svými znalostmi na cestě od formulace, designu produktu až po vizuální merchandising.

bottom of page